O przychodni Aktualności Oferta Podstawowa opieka zdrowotna Ambulatoryjna opieka specjalistyczna Rehabilitacja Stomatologia Diagnostyka obrazowa Usługi prywatne Sklep medyczny Medycyna pracy Rejestracja internetowa Nieobecności lekarzy Kontakt Recepty - zamawianie Koronawirus
Aktualności

Szczepienia p.COVID-19 dla nauczycieli
05.02.2021

W poniedziałek 8 lutego ruszy rejestracja na szczepienia dla nauczycieli. Pierwsze szczepionki zostaną podane pedagogom w piątek 12 lutego. Uprawnionych do szczepień w tej grupie jest ok. 430 tys. osób. O tym jak będzie wyglądał proces rejestracji i samych szczepień mówili podczas konferencji szef KPRM Michał Dworczyk, Minister Edukacji Przemysław Czarnek i Minister Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Chcemy jak najszybszego otwarcia wszystkich szkół i powrotu do nauczania stacjonarnego. Szansą na to są szczepionki, które chronią przed zachorowaniem, a w przypadku zakażenia – gwarantują uniknięcie ciężkich powikłań. Rozpoczynamy szczepienia nauczycieli. Zachęcamy wszystkich uprawnionych do rejestracji. Szczepionki są dobrowolne i bezpłatne, ale dają ochronę zbiorową tylko wtedy, gdy przyjmie je duża grupa osób.   

Kto może się zaszczepić?

W pierwszej grupie szczepionkę będą mogli przyjąć:

 • nauczyciele wychowania przedszkolnego,
 • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
 • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
 • nauczyciele klas I-III szkół podstawowych,
 • nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
 • nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
 • pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno- pedagogicznych.

​​​​​​- To są wszyscy nauczyciele, którzy dziś pracują w systemie stacjonarnym – wyjaśniał Przemysław Czarnek. – Dziękuję za możliwość szczepienia tej grupy już teraz – dodał minister edukacji narodowej. W grupie zatrudnionych w placówkach oświatowych i uprawnionych teraz do przyjęcia szczepionki jest ok. 430 tys. osób.

- Apeluję do wszystkich Państwa, byście się zaszczepili. Wszyscy już bardzo chcemy wrócić do normalności – mówiła minister Marlena Maląg. – Narodowy Program Szczepień to światełko w tunelu na powrót do tej normalności – dodała minister.

- Mam nadzieję, że do końca lutego uda się nam zaszczepić nauczycieli i przejdziemy do szczepienia kolejnych grup z 1c, czyli służb mundurowych – informował Michał Dworczyk, szef KPRM.

Zgłoszenie na szczepienie – jak to zrobić?

Zależy nam na tym, żeby proces szczepienia nauczycieli przebiegał sprawnie i szybko. Dlatego wprowadzamy specjalny system zgłoszeń dla tej grupy uprawnionych. Każdy, kto będzie chciał przyjąć szczepionkę przeciwko Covid-19:

 1. zgłasza się do pracodawcy (dyrektora, kierownika placówki, w której jest zatrudniony);
 2. pracodawca wypełnia przeznaczony do tego celu formularz i przekazuje go do szpitala węzłowego;
 3. pracodawca ustala ze szpitalem węzłowym termin oraz formułę szczepienia;
 4. pracodawca przekazuje nauczycielom termin oraz miejsce szczepienia.

WAŻNE! Jest ok. 600 szpitali węzłowych. Tylko w tych placówkach będą prowadzone szczepienia nauczycieli.

Rejestracja – dwa formularze

Rejestracja nauczycieli na szczepienie ruszy w poniedziałek 8 lutego o godz. 8:00. Pedagodzy będą zgłaszani przez pracodawcę za pośrednictwem dwóch formularzy. Dla pracowników żłobków oraz instytucji opieki na dziećmi do lat 3 dostępny będzie formularz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dla pozostałych uprawnionych z tej grupy – SIO, czyli System Informacji Oświatowej.

Ważne! Formularze będą wypełniane przez dyrektorów/kierownictwo placówki, którzy przekażą dane do SIO. Dzięki temu system komputerowy wygeneruje e-skierowania, które dają uprawnienia do przyjęcia szczepionki.

Formularze będą dostępne dla wszystkich placówek od poniedziałku, od godz. 8:00.

Pierwsze szczepienia 12 lutego

Pierwsze szczepionki zostaną podane chętnym w piątek 12 lutego. Działająca przez premierze Rada Medyczna rekomenduje, aby pedagodzy poniżej 60. roku życia korzystali ze szczepionek AstraZeneca, które dają 60% ochrony przed zachorowaniem, ale już 100% protekcji przed ciężkimi powikłaniami w przypadku zakażenia.  – Nie ma lepszych i gorszych szczepionek, wszystkie są bezpieczne i skuteczne – przekonywał minister Michał Dworczyk. - Apelujemy o odpowiedzialność jeśli chodzi o wypowiedzi publiczne. Oddajmy głos naukowcom, którzy potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki AstraZeneca – dodał szef KPRM.

W najbliższą sobotę do Polski trafi pierwsza partia szczepionek AstraZeneca. Będzie to 120 tys. dawek tej szczepionki. Do końca lutego trafić ma do nas ok. 1 mln dawek tego preparatu.

« powrót

Galeria zdjęć

ADRES GŁÓWNY:

ul. Uczniowska 21, 58-306 Wałbrzych

REJESTRACJA:

74 666 50 30, 74 666 77 85

FILIA PODZAMCZE:

ul. Grodzka 73, 58-316 Wałbrzych

REJESTRACJA:

74 666 53 34, 74 666 53 48

FILIA SZCZAWNO-ZDRÓJ:

ul. Zacisze 3, 58-310 Szczawno-Zdrój

REJESTRACJA:

74 666 38 77

FILIA ŚWIEBODZICE:

ul. Wałbrzyska 33, 58-160 Świebodzice

REJESTRACJA:

74 648 95 46, 74 648 95 50

 

Przychodnia Specjalistyczna Regina i Walenty Śliwa S.J.
Lekarz rodzinny, podstawowa opieka zdrowotna Wałbrzych. Poradnia kardiologiczna, ortopedyczna, angiologiczna, endokrynologiczna, urologiczna, neurologiczna, chirurgiczna, laryngologiczna, onkologiczna, reumatologiczna Wałbrzych.
USG brzucha, bioderek, tarczycy, dopplera, RTG, mammografia, EMG, EEG, FDM. Rehabilitacja dla dzieci, metoda Vojty, MC Kenziego.
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl